Doctor Who

29. července 2008 v 20:56 | Rouge
Takže. Určitě ste si všimly, že pořád melu o nějakym Doctoru Who. Je načase Vás s ním trochu seznámit, jelikžo se stal nezdílnou součástní mého života a ff Pán Času byste jinak nepochopili...

Něco na úvod...
Doctor Who je britský Sci-fi seriál. Má ho na triku opět BBC, čímž se prokazuje nejen genialita samotného BBC, ale taky seriálu. Vysílání započalo už roku 1963 a pokračovalo až do roku 1989. Roku 2005 proběhlo znovuzrození tohoto populárního seriálu, díky BBC a CBC. Já budu povídat o Doctoru, který je často označován jako Doctor Who 2005. Ikdyž je to neuvěřitelná legenda všech dob, v České Republice se nikdy nevysílala a nemám ani žádné zprávy o tom, že by se nějaké vysílání chystalo....
O co se jedná?
Celý seriál popisuj dobrodružství tajemného chlápka, který se představuje jako Doctor. Není to obyčejné dobrodružství, protože cestuje časem se svojí lodí TARDIS, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let. Většinou si na své cesty bere společníky od lidí až po kovové psy, se kterými pak zkoumá vesmír a čas. Ikdyž se má jednat jen o obyčejný výlet, vždycky se objeví nějaký problém, jehož řešení vždy zůstane na Doctorovi...
Bližší informace o vysílání:
Doctor se může pyšnit už 4. řadou. První byla odvysílána roku 2005. Hlavní roli Doctora ztvárnil Christopher Eccleston. Ten ovšem vydržel jen jeden rok a ve speciálu "Vánoční Invaze", jsme se seznámili s novým, už 10. Doctorem. Jeho role se ujal nepřekonatelný David Tennant a ´bude Vás provázet až do 4. řady.
Padla tady zmíňka o speciálech. Vždy na Vánoce, se točí tak zvaný Vánoční Speciál. Vánoce se pro Londýn stali pohromou, protože vždy se něco zvrtne. Ve Vánoční Invazi se nad Londýnem objevila vesmírná loď a všichni lidé stáli na pokraji smrti- na pokraji střechy. V dalším speciálu, se nad Londýnem objeví obří hvězdice. Ve skutečnosti je to loď obří Pavoučice a navíc dojde k vypuštění Temže. To je mimochodem Doctorovo dílo. Nakonec budeme svědky srážky TARDIS s Titanikem, který nakonec málem nabourá do Buckinghamského paláce.
Každá série má 13 dílů a v každém znich se setkáte s novými a novými lidmi, mimozemšťani apod.
Můj názor na seriál:
Naprostá dokolanost, která se mi vryla do strdíčka. Obávám se, že to předběhlo i Robina Hooda, ale zato já nemohu. Je to nepředvídatelný seriál stále s novými nápady a elánem. V jednu chvíli se u něj dokážu válet smíchy a ve druhé se strachy rýt do židle. Tennant je neuveřitelný herec a Doctor, je prostě Doctor :) Nezbývá mi nic jiného, než Vám všem tento seriál doporučit. A ještě si při něm procvičíte angličtinu.
Hlavní hrdinové a důležité postavy:
Doctor
(David Tennant)
Vysoký, chytrý, nebezpečný a trochu dětinský Rozzářený úsměv a věta: ,,You are beautiful", když se ho právě snaží zabít nový model robota. To je přesně Doctor. Jeho pravé jméno je skryté, Doctor si říká proto, že chtěl pomáhat a zachraňovat. Vypadá dobře? Ve skutečnosti je mu 903 let, není člověk a srdce byste našli hned dvě. Je to totiž poslední ze vznešených Pánů Času, kteří když mají umřít, jednoduše se zregenerují- změní tvář, názory, stane se z něj zcela nový člověk se starými vzpomínkami. Jeho planeta shořela. Vedla válku s rasou zvanou Dalekové a oni prohráli. Jedinnou útěchou je to, že bezcytné krabice si vzali sebou. Jelikož je poslední, nezbývá mu prostě nic jiného, než cestovat. Kam příde, většinou čelí pohromě a zkáze vesmíru, Země, lidstva... A je jenom na něm, aby vše dal do pořádku, protože je jedinný, kdo cítí otáčení zeměkoule, vidí co bylo, je, bude a mohlo být. Vždy má po ruce Sonický šroubovák, dobrý na otvírání dveří a různé výbuchy, Psychopapír, který ukáže to co chcete, společnici, která se do něj snad pokaždé zamiluje a TARDIS :)
Rose Tyler
(Billie Piper)
19 letá dívenka z Londýna. Pracuje v obchodě, žije s matkou a vede si obyčejný a nudný život. Život, který se jí změní v moment, kdy na ní v obchoďáku zaútočí figuríny. Doctor jí tenkrát zachránil a potom, co zachránila ona jeho, jí bylo nabídnuto cestování časem. Doctorovou společnicí je celé 2 série. Od Doctora se naučila spoustu věcí, takže ve druhé sérii už dokáže rozpitlávat problémy sama. Je do Doctora zamilovaná a nehodlá se ho vzdát za žádnou cenu. Cestu jí nakonec znovu zkříží Dalekové a ona uvízne v paralerním světě. Pro rozdělení Doctora a Rose by bylo potřeba celý vesmír a tak se taky stalo. Ale nezoufejme, protože s Rose se znovu setkáme ve 4. řade.
Martha Jones
(Freema Agyeman)
Mladá studentka medicíny. Chytrost a odhodlanost je na místě, obzvlášť po tom, kdy se nemocnice ve které je na praxi náhle ocitne na měsíci. Setkává se s Doctorem, kterému začne pomáhat. Jako odměnu dostane výlet časem. Řeklo se opravdu jenom výlet a navíc Doctor je pořád ještě zarmucený ztrátou Rose, takže se Martha vrací domů. Byl by vtom čert, aby na večírku na který s Doctorem jdou, nevznikla nějaká komplikace. Po další vyčerpávající záchraně všech lidí, se Martha stává officiální Doctorovo společnicí. Na konci třetí řady se sní opět rozloučíme, ale ještě o ní uslyšíme ve 4. sérii.
Donna Noble
(Catherine Tate)
Krásná a hlučná, to je Donna Noble, která prostě jen "čeká" na toho pravého. Konečně měla to štěstí a čeká jí svatba, ovšem to nepude tak snadno. Když je uprostřed uličky, zmizí a neobjeví se nikde jinde, než u Doctora v TARDIS. Doctor jí tedy pomáhá dostat se zpátky, ale cestu jim skříží obří pavoučice, která chce Donnu využít k vypuštění svých dětí. Když to všechno skončí, odmítne nabídku na cestování a vrací se k normálnímu životu. Od té doby o Doctorovi neslyšela, ale dělá všechno proto, aby ho našla, protože normální život jí prostě nebaví. Nakonec se sním náhodně srazí, když jdou oba po stopě pilulek na hubnutí a tentokrát neváhá ani vteřinu. Vzhůru do vesmíru. Nenechá si poroučet a jeto zatím jedinná společnice, která Doctora vždy sfackuje a nebo alespoň seřve.
Captain Jack Harkness
(John Barrowman)
Mladý a okouzlující mladík na kterého Doctor s Rose narazí uprostřed německého náletu ve 2. světové válce. Nakonec se z něj vyklube bývalý časový agent. Potom co se jim podaří vrátit "prázdné" lidi zase do normálu, se vydávají na cestu. Skříží jim cestu Dalekové. V menší bitce Jacka zabijí, ovšem potom co se Rose podívá do srdce TARDISU, tak ho znovu oživí. Jenže tím kapitána udělala nesmrtelného. Možná je to dar a možná prokletí, ale často se toho potom využívá. Jack se bude pořád vrace ta vracet a navíc oplývá tajemstvím- Vede tým v Cardiffském Torchwoodu. Dávejte si na nic pozor! Ne nadarmo se říká, že heterosexuální muži jsou pouze ti, kteří ještě nepotkali Jacka Harknesse.
Mickey Smith
(Noel Clarke)
Přítel Rose Tyler. Tedy do té doby, než jej nechá stát na ulici a odletí s Doctorem. dcotora přímo nenávidí, furt ho obviňuje, že mu zničil život, ale jde o nějaký "problémek" na zemi, tak se sním dá počítat. Potom co pomůže zkničit školu, se rozhodne cestovat s Doctorem a Rose. Ta z toho sice ze začátku není nadšená, ale pak si nejspíš vzykne. Mickey se ale rozhodně zůstat v paralerním světě, kde řádí Kyberlidé. Ještě se snim setkáme na konci 2. série, kdy přispěchá na pomoc proti Kyberlidem a Dalekům. Nakonec se zase vrací do jiného světa a tentokrát s Rose. Jenže je mu jasné, že její srdce už dávno není jeho.
Jackie Tyler
(Camille Coduri)
Uječená a přitroublá, tak byse tato dáma dala popsat. Objevuje se docela často, zejména proto, že je to Rosenina matka. Doctora ze začátku nemusí a taky jí chvíli trvá, než si zvykne nato, že její dcera cestuje s 900 let starym mimozemšťanem. Taky jí zaskočí Doctorova nová podoba, ale to by nebyla Jackie, aby vždy nebyla ta největší opora a podpora. Na konci 2. série mizí se svojí dcerou do paralerního světa za Petem Tylerem, který tady ještě žije.
Sarah Jane Smith
(Elisabeth Sladen)
Agentka Smith není s Mickeyem nijak příbuzná. Prý je to časté jméno. Tato žena je celkem zvláštní. Už jenom to, že v kufru vozí kovového psa K9 o něčem svědčí. Setkáváme se s bývalou Doctorovo společnicí. S Rose ze začátku nevychází nějak pěkně. Nakonec své hádky hodí za hlavu, ale nabídku na cestování nepřijme.
TARDIS
Když se všechno zvrtne a společnice odejdou, kdo vždy zůstane věrný? TARDIS! Je to loď Pánů Času, jenže tadle má rozbité krytí, takže jí vždy zůstane vzhled neškodné modré budky. Jen abyste věděli, tak TARDIS neni jen budka. Uvnitř je ohodně větši a navíc je živá. Má své vlastní srdce a telepaticky s Doctorem komunikuje. Taky neposlouchá nikoho jiného a nepřátelé se do ní hned tak nedostanou...
DOCTOR WHO!
Allons-y
Banány
Zmizely včely...a v neposlední řadě
EXPELLIARMUS!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama