2. TARDIS

22. července 2008 v 12:20 | Rouge
,,Ehm...Co budeme dělat?" Rouge pomalu začala couvat dozadu a nervózně se podívala na Doctora. ,,Většinou plány vymejšlim za běhu, ale bez obav, de mi to..." Povzbudivě se usmál a vytáhl z kapsy onen šroubovák. ,,Až napočítam do tří, rozběhneš se zpátky ke dveřím."

Rou jen přikývla. Šroubovák znovu začal blikat a Doctor spustil. ,,Jedna...Dva...Tři!" V ten moment se oba rozběhli na konec chodby a hasící přístroj na zdi vybouchl, přímo na kyberčlověka. ,,Notak!" Doctor vztekle otevíral ty samé dveře. Zámek znovu cvakl a oba dva rázně vyběhli ven.

Zahnuli znovu do temné uličky a bezrozmýšlení jí pokračovali dál a dál. ,,Už si na něco přišel?" Rouge poslušně klusala za ním. Jen zavrtěl hlavou. ,,Snažím se!" ,,Ale jak todle můžou snášet? To z toho nezmagoří? Mě přeměnit v todle, tak se radši zabiju!" Doctor znovu zavrtěl hlavou. ,,Mají odstraněné emoce...Ale počkat." Zamyšleně se zastavil. Rouge se udýchaně postavila vedle něj. ,,Na tváři se mu začal rodit úsměv. ,,Mám to...Mám to! Rouge FallVick's, ty si génius!" Vesele jí objal a zahnul do vedlejší uličky.

Rou nechápavě naklonila hlavu na stranu a zamířila za ním. ,,Co jsem provedla?" ,,Jestli mají odstraněné emoce, tak je musí mít něčím, jak bych to řek...zatmavené, překryté nějakým čipem nebo kódem...Kdyby se nám podařilo ho nějak přerušit, navrátili by se jim emoce a viděli by co se snima stalo a prostě by se z toho zbláznili, jak už si řekla." Vítězoslavně se usmál. ,,Jen budeme potřebovat počítč a ten kód." ,,Počítač mam doma." Rouge cupitala vedle něj. Musela udělat tři kroky, aby se vyrovnala jeho jednomu. ,,Perfektní!" Spráskl ruce a zastavil se. Až teď si Rou všimla, že stojí na konci ulice. Slepé ulice. ,,Ty si to věděl!? Že je slepá?!",,Jo!" Přikývl a začal se prodírat starými krabicemi k velké modré telefonní budce. ,,Ale ne tak docela." Začal hrabat v kapse až vytáhl malé klíčky a začal budku odemykat. Rouge svraštila obočí. ,,Co to děláš?" Otevřel dveře a usmál se. ,,Tak pojď." Zmizel ve vnitř. Dívka si povzdechla. ,,Běhají tady vraždící kovový krabice a ty deš do telefonní budky!" Jen se ozval Doctorův hlas. ,,Tak pojď taky!"

Rouge protočila panenky a během pár vteřin byla ve vnitř. Překvapeně vydechla. ,,Muj bože!" Vyděšeně vyběhla ven, obešla celou budku dokola a opět se vrátila dovnitř. Vypadalo to tady jako na palubě vesmírné lodi a rozhodně byla o 100 x větší, než by měla být. Doctor se usmál. ,,Ptej se." ,,Fajn...Jak je možný, že je to jen malá budka, ve vnitř velká jako byt ve kterym bydlim a vypadá to tu jak...." Zamyslela se a hledala to správné slovo. Jen povytáhl obočí. ,,Vesmírná loď?" Dívka přikývla a nedůvěřivě sledovala jak Doctor zavírá dveře. ,,To bude tim, že to je vesmírná loď. Jmenuje se TARDIS. A prosím, oparně na ní, je citlivá." Něžně pohladil jednu stěnu a vyfal se k hlavnímu řízení, které vypadalo jako pult. Rouge se rozesmála. ,,Ty si děláš srandu, viď?" ,,Vypadam jako, že si dělam srandu?" Tvářil se naprosto vážně. Nakonec se ušklíbl a začal mačkat všechny možné tlačítka a čudlíky. ,,Todle na Vás lidech miluju. Co si neumíte vysvětlit, je prostě divný, blbý a hustý." Dívka se zhluboka nadechla. ,,Takže...Ty nejsi člověk...?" Doctor zavrtěl hlavou. Rouge se ironicky ušklíbla. ,,Fajn...Jsem na vesmírné lodi, která je ve skutečnosti Londýňský budka z 50 let, o pozor a je vysoce citlivá a povídam si s Marťanem!" ,,Teď se drž bude to trochu házet. Jo a Rouge." Výhružně na ni ukázal prstem. ,,Já nejsem z Marsu."

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama