12. Psanec

29. června 2008 v 16:50 | Rouge
,,Ten Robin není špatnej!" Laure se šklebila od ucha k uchu. Při slově Robin se na obě dívky otočilo pár strážných. Raven zvesela máchla rukou. ,,Bratr!" Vojáci jenom něco zabrubrali a všímali si svého. Tmavovláska vztekle přitáhla Laure k sobě. ,,Sakra tady o nikom znich mluvit NESMÍŠ! Chápeš to!?" Dívka zamrkala poměnkově modrýma očima. ,,Promiň...?!" Raven si povzdechla. ,,S tebou to bude ještě těžký."

..Todle by mělo být ono..." Raven nemotorně zastrčila klíč do zámku od dveří nové Laureniny komnaty. Žďuchla do nich lokten, až se nakonec pomalu otevřeli a obě dívky mohli vztoupit dovnitř. Laure vykřikla a Raven se postavila do rádoby bojového postoje. ,,Guyi!" Překvapeně se zase narovnala a prohlížela si černě oděnného muže. Jenom se slastně usmál. ,,Raven...Lady." Natočil se k blondýnce a políbil jí ručku. ,,Guy z Gisbornu k Vašim službám." Laure se šibalsky zaculila. ,,Fešák..." Ale hned sykla bolestí, protože Raven jí nenápadně kopla do nohy. Gisborne se otočil zpátky k tmavovlásce. ,,Mohl bych s Vámi mluvit?" Jenom přikývla. ,,Samozřejmě..." Laure jim ladně zamávala a jakmile se zaklapli dveře, s jásotem skočila na postel.
,,Co se děje?" Dívka nechápavě naklonila hlavu na stranu a zahákla se do nabízeného rámě. Z hluboka si povzdechl. ,,Víš...Dneska byl na hradě jeden z těch psanců...A motal se kolem tvého pokoje..." Raven nasucho polkla. Jeden z těch psanců? Alespoň, že to nebyl Robin...Na jednu stranu byla ráda a nadruhou jí to mrzelo...A Guy pokračoval. ,,Bylo to když si jela Laure naproti..." Počkat! Když jsem jela Laure naproti tak přece všichni byli v Sherwoodu! Navíc...Odky mi tyká? Na tváři vykouzlila úsměv. ,,A co máš v plánu?" Oplatil jí ho a zamyslel se. ,,Tak nejdřív Tě dám hlídat. Never to osobně, jenom nechci, aby se ti něco nestalo..." Raven přikývla na znamení, že je jí to jasné, jenom to pořád nechápala. Zbojník...Určitě se museli splést a viděli jenom nějakého trubce...A ona teď bude ZBYTEČNĚ hlídaná. Zase tak úplně ne...Většnou se vnoci nebo večer tajně vykrádala ven, aby mohla poslat Robinovi nové informace. ty vždycky úhledně napsala na kus pergamenu, který předala v hostinci jedné z číšnic. Co bylo s dopisem pak, už šlo mimo Raven. Jistě bylo jen to, že se vždy dostanou k majiteli, protože všechny akce o kterých mu dívka píše, dopadnou neúspěšně- pro Šerifa.
Zaplula za svůj psací stůl, popadla kus pergamenu a začala psát. Dopis pečlivě zabalila a vyběhla ven. S vojákem v patách se vydala rovnou k Laure. Dívka se ušklíbla. ,,Tak o tomdle ses mi nezmínila!" Raven protočila panenky. ,,Jenom mi hlídá...Nařidil mu to Guy..." Laure uznale přikývla. ,,Pěkný kvítko."
Všichni tři se loudali po městě. ,,Proč sme sem vlastně šli?" Blondýnka zaskučela a přejela si pohledem obyvatele Nottinghamu. Raven se kousla do rtu a s úsměvem se otočila na střážéno. ,,Jdi koupit chleba." Vrazila mu do dlaní pár drobných a pozorovala, jak její hlídač mizí za rohem. ,,Počkej tz!" Výhružně na svojí společnici ukázala prstem a rozběhla se do hostince. Číšnice už si jí automaticky odtáhla stranou. ,,Dneska to obzvlášť spěchá!" Černovláska ženě vtiskla pergament do ruky a nervózně vykukovala ven z okna. Číšnice jen přikývla, strčila si dopis do kapsy a dál si všímala svýho...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama