11. Laure

20. června 2008 v 23:12 | Rouge
,,Kam jedeš?" Gisborne si nedůvěřivě prohlížel Raven od hlavy až k patě. Jenom se usmála. ,,Má přijet moje přítelkyně z kláštera. Laure...Vzpomínáš?" Přikývl a stvraštil obočí. Její hlas naznačoval, že má přinejmenším ještě rýmu z té minulé akce. ,,Nemá jet někdo s Tebou? A jak je Ti?" Povzdechla si a vyhoupla se na koně, kterého zrovna dosedlala. ,,Já to zvládnu..." Párkrát zakašlala a popotáhla. Guy se ušklíbl a pleskl hřece přes zadek, aby se rozjel. Raven pomálu mizela za hradbami Nottinghamu.

,,Co to je?" Djaq si prohlížela kus opečeného masa, který jí právě Much naložil na tácek. ,,Kuře" Šibalsky se usmál a nandal stejnou porci i Willovi. Zvedl oběd do vzduchu. ,,Všimli ste si, že zmizeli veverky?" Všichni propukli smíchu. Jenom sluha nakvašeně složil ruce na prsa. ,,Moc vtipný!" Robin se zarazil a našpicoval uši. ,,Šššš...Slyšíte to?" Teď už poslouchal i zbytek bandy. Allan se zazubil. ,,Žeby práce?" Will přikývl. ,,Na severní cestě!" ,,Jdeme!" Všichni popadli zbraně a rozběhli se do lesa. Much si ještě nasadil svojí čepičku. ,,Tak si vařte sami!" Rázně dupl nohou, ale potom se vydal za ostatnímy.
,,K zemi..." Robin zalehl jako první a za ním i jeho družina. Pohledem si je přejel. ,,Kde je Much?" Jakmile to dořekl, sluha se svalil těsně vedle něj celý zadýchaný. ,,O co sem přišel." ,,Neuvěřitelný..." Allan jenom mrkal na ten přízrak co jel po cestě. Bílý oř nesl na svém hřbetě ženu. Dlouhé blankytné šaty jí vláli ve vánku, tak jako dlouhé blonďaté vlasy. Djaq se podívala na dva poslíčky co se táhli vedle dívky. ,,Myslíte, že je v tom něco cenného?" Kývla hlavou směrem k truhle, kterou nesli. Robin se postavil na nohy. ,,To hned zjistíme..." Vyskočil z křoví přímo před výpravu. Dva stážní okamžitě tasily zbraně a dívka jenom zamrkala svýma nebesky modrýma očima. Hood se opřel o svůj luk a andělsky se zašklebil. ,,Todle je přepadení slečínko..." ,,ŽÁDNÝ PŘEPADENÍ!" Raven křičela už z dálky. Její kůň přibrzdil, aby z něj mohla seskočit. Vztekle kráčela k Robinovi. ,,Na ty tvoje zbojnický choutky zapomeň!" Zvedl obočí. ,,Zbojnický choutky?" Dívka ho ignorovala. S úsměvem šla přímo k dívce. ,,Raven!" Ladně seskočila z koně a padla přítelkyni kolem krku. Hood si odkašlal. ,,Ty jí znáš?" ,,Samozřejmě, že ano...Je to moje přítelkyně s kláštera." Usmála se a hodila Laure ruku kolem ramen. Blondýnka přikývla. ,,Ty budeš jistě Robin." Zbojník se ironicky uklonil. ,,Těší mě..." ,,No tak! Snad nás taky představíš ne!?" Allan vzetkle dupal nožkou na jednom z pařezů. Hbitě skočil dolů před obě děvčata. ,,Allan a Dale jméno mé." Něžně jí políbil ruku. Raven protočila panenky a Robin propadl záchvatu smíchu. Allan nakvašeně založil ruce na prsa.,,Co je?!!" Ozvalo se jakési zaskučení a pak už všichni sledovali, jak Much kutálí sudy z vršku, za kterým byli původně schovaní. Tentokrát se ušklíbla i Laure. ,,Ty budeš Much." Sluha se hbitě sebral a čapku, která mu spadla, usadil zpátky na hlavu. ,,Jo..." Chvíli tam jenom stáli a představovali se jeden druhému. ,,Nemáš nějakou rýmu?" Robin si ustareně prohlížel Raven od hlavy až k patě. Přikývla. ,,Díky tomu tvému povyražení se smrtí..." Nevinně se usmál a pevně popadl luk do své ruky. ,,Asi byste už měli jet...Aby si Gisborne nedělal starost..." Laure nic nenamítala. Bez problémů se vyhoupla na svého koně. Allan jí ještě něco zašeptal, mezitím co John přivedl Raveninyho koně. Chytla ho za uzdu a otočila se na Robina. ,,Ráda jsem Tě znovu viděla..." Usmál se. ,,Já Tebe přece taky..." Přitáhl jí blíže k sobě a objal ji. Blondýnka si hlasitě odkašlala. ,,Můžeme jet?!" Raven se bleskově vysmekla z jeho obětí a vyhoupla se na koně. ,,Jasně..." Popohnala jej a ještě věnovala hrdinovi letmý úsměv. Ten už jenom sledoval, jak obě dívky i se strážnými pomalu mizí v dálce. Much se zamračil. ,,Pane...Co to mělo znamenat?" Hood se ušklíbl. ,,Takové kamarádské rozloučení..." ,,Jo kamarádské! Moc vtipný!" Robin se rozesmál a přehodil ruku kolem sluhových ramen. ,,Jdeme domů Muchi..."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama