1. Zbal kufry a jedem !

20. června 2008 v 22:55 | Rouge
Utrhla pár růžových kvítků z jabloně. Připomínali ji Paříž. Tu do které se chtěla odmala podívat,tu kde bydlí její pravý táta. Měla Franka ráda,ale přece jenom skutečného otce nikdo jiný nenahradí. Koukla na hodinky. Je načase vrátit se domů. Kvítky jí vypadli z dlaně a rozběhla se přes trávník k domovu. Dlouhé vlasy jí vály ve větru. Otevřela dveře od domu. k nohám se jí začala lísat černá kočka.

,,No tak JeFree už takhle du pozdě!" Popadla kočičandu do náručí a uháněla sní do pokoje. Rychle zapla televizi. Počasí...To bylo to co jí zajímalo. ,,V Paříži je 25○ C." ,,Škoda,že se tam nedostanu..." zklopila zrak a vypla bednu. Sešla pomalu do kuchyně. Sedla si na židli a čekala co dostane k večeři. ,,Copak je zlato? Jsi nějaká zkleslá..." Mamka jí pohladila po vlasech a sedla si naproti ní. ,,Nic mi není...",,Ale jo je...Povídej..." Rouge si povzdechla. ,,Koukala sem na Počasí...V Paříži je 25○ C." ,,Rou...Vždyť víš,že nejsou peníze,aby si tam mohla jet." ,,Kdo říkal,že nejsou peníze?" Frank přišel a ukusoval jablko. Rouge se na něj se zájmem podívala. ,,Takže sou peníze?" Máma ho sešehla pohledem. ,,Přece sme se domlouvali,že řeknem,že nejsou peníze!" Podrbal se na hlavě. ,,A jo...Promiň." Paní FallVick'sová si povzdechla. ,,Víš zlato...Tvuj táta neni takovej dobrák a já mam prostě jenom strach,že se o tebe nebude starat.",,Ale mami...Dost dobře víš,že se o sebe dokážu postarat sama a navíc táta bude fungovat jenom jako taková noclehárna...Mě de opravdu jenom o tu Paříž a né se nějak poznávat s otcem,kterej se na nás vykašlal." Frankie se usmál. ,,Toje dobrej argument...No tak Lisso já myslim,že by tam jet mohla..." Rouge se usmála. ,,Mami P-R-O-S-Í-M-!",,No tak dobře..." Černovláska vyjekla radosti a skočila matce kolem krku. ,,DĚKUJU!!" Odtrhla se a šibalsky bouchla Franka do ramene. ,,Tobě taky balíku!" S úsměvem vyběhla do svého pokoje. ,,JeF! Já pojedu do Paříže!" Šťastně sebou sekla na postel.
Zhluboka se nadechla. Zpod postele vytáhla velký kufr a začala schromažďovat věci. Vytáhla snad celou svojí skříň. Oblečení úhledně naskládala dovnitř a ještě si vzala bágl. Do toho naházela jenom potřebný věci jako: Mp3 přehávač,Skicák,Penál,Peníze...Taky kartáček,pasta a tak nějak hygienický potřeby se hodí. Usmála se. Měla zbaleno. Teď už jenom stačilo vyrazit na letiště.
Ráno se probudila se sakra dobrou náladou. Vběhla do koupelny. Rychle se osprchovala. Vlasy si vyfoukala a narovnala. Natáhla nasebe modré vytahané tričko s dlouhým rukávem a černé kapsáče. Podívala se do zrcadla. ,,Můžeme vyrazit!" Rychle seběhla dolů. ,,No tak Franku Je čas jet!" Nevlastní otec jenom zvedl oči od novin,které zrovna četl a zabrubral něco v tom smyslu,že už de. Rouge bleskově vyběhla schody. Popadla batůžek,kufr a snesla je do předsíně. ,,Ty si nějaká aktivní...Lisso nemá to náhodou potobě?" Mamka se začala smát,ale pak zvážnila. ,,Máš všechno zbaleno?" Dívka poslušně kývla. ,,Páni...Bude se mi potobě stýskat...Hlavně neprováděj žádný lumpárny!" Doslova Rouge drtila ve svém objetí. ,,Prosimtě mami,jedu tam jenom na 14 dní!" Usmála se a vysmekla se ze sevření. ,,Můžeme šofére?" ,,Jistě slečno Daisy." Předvedl jakousi poklonu a chňapl kufr. Rou se ještě rozloučila s JeFree a uháněla do auta. Sedla si na místo spolujezdce. ,,Ale copak copak?" Jenom vyplázla na Franka jazyk a zamávala mamce. ,,JEDEM!" Pomalu se vzdalovala od domova.
,,Tak jsme tady.Vystupovat!" Rouge se uchechtla a na Frankovo příkaz vylezla z auta. Rozhlídla se kolem. Všude bylo plno lidí a taky plno aut. Taky coby chtěla,když je na letišti. Frankie vytáhl kufr a vydal se s Rou dovnitř. ,,Jseš si jistá?" Nechápavě se na něj podívala. ,,Jasně že sem!" ,,Dobře...Tady máš nějaký peníze a dávej na sebe pozor!" Strčil jí do ruky pár bankovek a šibalsky se usmál. ,,Jasně! Balíku!" Píchla do prstem do břicha,zamávala mu a pomalu se vydala s davem na odběr zavazadel.
 


Komentáře

1 berunka95 | Web | 20. června 2008 v 22:58 | Reagovat

ahojky...u me je bleskowka tak esi chces tak se zapoj pa...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama